Nasza Szkoła poza klasycznymi zajęciami wychowania fizycznego posiada bogatą ofertę zajęć ponadprogramowych:

nauka łlywania

NAUKA PŁYWANIA:

Nauka pływania – na 5 etapach zaawansowania.
1 poziom – nauka pływania
2 poziom – nauka i doskonalenie pływania
3 poziom – doskonalenie techniki pływania
4 i 5 poziom – trening sportowy i doskonalenie techniki pływania

TENIS ZIEMNY:

dyscyplina sportowa której uczymy na własnych kortach. Swoje umiejętności prezentujemy na zawodach i turniejach.

taniec

TANIEC:

są to zajęcia niezwykle twórcze i wykorzystują bogaty wachlarz gimnastyki, form fitnessu i różnych stylów tanecznych. Na zajęciach opracowujemy choreografię i układy taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy wiekowe.

fitness

FITNESS:

zajęcia dla starszych uczniów. Lekcje prowadzone są na stepach i wykorzystują bogato wyposażony sprzęt szkoły. Podczas zajęć poza tanecznymi formami ruchu pracujemy również na piłkach, ciężarkach, taśmach itp.

zajęcia

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE:

zajęcia w formie treningów sportowych z podwyższonym naciskiem na umiejętności techniczne. Podczas lekcji realizujemy szeroki zakres zajęć ogólnorozwojowych, gier zespołowych, gimnastyki.

narciarstwo

NARCIARSTWO:

wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu uczymy i doskonalimy technikę jazdy na nartach, zarówno w kraju jak i za granicą. Organizujemy wyjazdy narciarskie jednodniowe jak i dłuższe obozy.

RAJDY ROWEROWE:

dla miłośników dwóch kółek organizujemy ciekawe wycieczki o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Często łączymy turystykę rowerową z innymi formami ruchu ( np. wspinaczka, rajdy górskie itp.)

KAJAKARSTWO:

tradycją w naszej szkole są spływy kajakowe. Każdego roku jeździmy na spływy jedno i kilku dniowe. Spływy połączone są z rekreacyjnymi formami ruchu. Na takich wyjazdach uczniowie mają często do czynienia ze strzelaniem z łuku, tyrolką, parkiem linowym, tańcem , piłką nożną a także turystyką rowerową.

imprezy biegowe

IMPREZY BIEGOWE:

zawody biegowe mające na celu kształtowanie zdrowego ducha rywalizacji.

SZKOLNA ŚWIETLICA SPORTOWA:

dla dzieci kochających ruch jest to alternatywa zwykłej świetlicy. Na zajęciach dzieci uczestniczą w grach i zabawach sportowych.

letnie kolonie

LETNIE KOLONIE O CHARAKTERZE SPORTOWYM:

podczas naszych wakacyjnych wyjazdów tworzymy zajęcia profilowane o charakterze sportowym. Na takich wyjazdach szlifujemy taniec, trenujemy piłkę nożną i piłkę ręczną. Często też doskonalimy pływanie na akwenach zamkniętych.

Nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli wychowania fizycznego posiadających tytuły i uprawnienia instruktorskie jak i trenerskie zdobyte na najbardziej prestiżowych uczelniach.