Znajdziesz tutaj bieżące informacje dotyczące działań podejmowanych dla rodziców nauczających w domu, których dzieci zapisane są do naszej placówki. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców pragnących kształcić swoje dzieci w domu. Dla uczniów edukacji domowej szkoła jest bezpłatna.

W Naszej Szkole odnajdziecie Państwo przyjazną atmosferę i pełne wsparcie w tym niełatwym zadaniu:

• zapewniamy bezpłatne podręczniki
  • wydajemy legitymacje szkolne
  • umożliwiamy uczestnictwo w różnych zajęciach dodatkowych
  • umożliwiamy dostęp do biblioteki szkolnej
  • zapraszamy do udziału w uroczystościach i imprezach szkolnych
  • umożliwiamy udział w ogólnopolskich i międzyszkolnych konkursach
  • umożliwiamy indywidualny kontakt z nauczycielami, pedagogiem,
    psychologiem, oraz logopedą podczas konsultacji oraz poprzez
    dziennik elektroniczny Librus
  • umożliwiamy spotkania uczniów realizujących obowiązek szkolny poza szkołą
  • zapewniamy życzliwą atmosferę podczas egzaminów.
edukacja domowa

Czym jest edukacja domowa?

Edukacja domowa (określana jako „spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą”) jest rozwiązaniem dopuszczonym w polskim systemie prawnym. Na wniosek rodziców dyrektor szkoły może zezwolić, w drodze decyzji, na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku szkolnego. Mimo, iż uczniowie realizują obowiązek szkolny poza szkołą, nie brakuje im okazji aby integrowały się z dziećmi w szkole. Zapraszamy na festyny integracyjne, szkolne imprezy, zajęcia dodatkowe oraz inne formy współpracy ze szkolną społecznością.

Jak zapisać dziecko?

krok 1

odbycie indywidualnej rozmowy rodziców z dyrektorem szkoły lub zarządem ZTSz

krok 2