opinie

Bogna Drozdzowska

Będąc mamą mającą dziecko uczęszczające do przedszkola w wyborze szkoły kierowałam się chyba bardziej możliwością zaopiekowania się nim w godzinach pracy mojej i męża (tj. 8-15 godz. – w „Naszej Szkole” jest możliwość pozostania w świetlicy szkolnej do 16-tej lub nawet 17-tej).
Po drugie ważne wtedy było dla mnie bezpieczeństwo dziecka szeroko rozumiane („Nasza Szkoła” ma świetną lokalizację – znajduje się na końcu ślepej uliczki, szkołę otacza piękny zielony teren). Z tych powodów „Nasza Szkoła” spełniała moje wyjściowe warunki.
Po trzech latach, które nasz syn spędził w szkole widzę wiele więcej zalet edukacji w „Naszej Szkole”.
Wszystkim dzieciom, które rozpoczynają życie szkolne, jak i ich rodzicom życzę, żeby na początku ścieżki edukacyjnej spotkali nauczycieli uczących w „Naszej Szkole” (w tym miejscu nie można nie wspomnieć o Pani Kasi czyli o mgr Katarzynie Urbańczyk – to najlepszy nauczyciel nauczania początkowego czyli zintegrowanego w klasach 1-3 – jesteśmy pod dużym wrażeniem Jej zaangażowania w pracę, kompetencji, jak i bardzo pozytywnych uczuć, jakimi darzyły i wciąż darzą Ją nasze dzieci (aktualnie już nie Jej dzieci). Wszystkim Państwu – z całego serca – zazdroszczę, że przed Wami i Ich pociechami spotkanie Takiego Nauczyciela.
Aktualnie nasz syn jest w klasie 4-tej. Po 3-ch latach uczęszczania do „Naszej Szkoły” mam pewne przemyślenia. Żyjemy w świecie otwartym na podróże, na pracę, na kontynuowanie edukacji – tu istnieje potrzeba znajomości języka obcego. „Nasza Szkoła” oprócz realizowania obowiązującego planu edukacji dla poszczególnych klas daje możliwość nauczania nie jednego, ale nawet dwóch języków obcych: język angielski (5 godz. tygodniowo) i język niemiecki (3 godz. tygodniowo) – proszę wziąć pod uwagę, że zajęcia te odbywają się w ramach godzin spędzanych w szkole (nie musimy więc zawozić dziecka popołudniami na dodatkowe zajęcia ponosząc dodatkowe koszty). Co więcej, istnieje możliwość uczęszczania w dodatkowych zajęciach (za naprawdę niewielką opłatą) z języków obcych (nasz syn te zajęcia uwielbia), jak i również z innych przedmiotów (tenis, piłka nożna, siatkówka i inne).
W „Naszej Szkole” panuje bardzo przyjemna atmosfera, która tworzą Nauczyciele, Pani Sekretarka Iza oraz Pani Irenka (np. „karmi” nasze dzieci) oraz Pan Zbyszek („złota rączka”).
„Nasza Szkoła” ma szkolną kotkę Agusię.
„Nasza Szkoła” zbiera makulaturę.
„Nasza Szkoła” organizuje wyjazdy na „Zielone lekcje” oraz na wakacje letnie, a także organizuje półkolonie zimowe i letnie.