opinie

Agnieszka Kośmider

Nie mieszkamy w Zabrzu – jak się okazuje podobnie jak spora grupa rodziców, którzy wybrali tę szkołę.Mimo to – mimo odległości, wątpliwości, jak to będzie, gdy dziecko będzie się uczyć poza swoim środowiskiem, jak odnajdzie się w niej jako dziecko sześcioletnie – szkoła spełniła nasze oczekiwania. Począwszy od jakości nauczania, różnorodności oferowanych zajęć, liczebności klas – po atmosferę, ciepłą herbatę na dużej przerwie, wspólne pikniki…

Szkoła od pierwszego zetknięcia stała się NASZA. Mamy świetny kontakt z wychowawczynią (która to z sercem na dłoni potrafi cudownie zmobilizować nasze dziecię do wytężonej pracy) z innymi nauczycielami (tu nie ma mowy o anonimowości), dyrekcją (do której można udać się w każdej chwili i z każdym problemem) i innymi pracownikami (którzy z uśmiechem witają nasze dzieci u progu szkoły zawsze gotowi pomóc).

Co do przyjaźni między dzieciakami – przenoszą się one na grunt prywatny. Po lekcjach trudno się im rozstać, często odwiedzają się w domach, razem wyjeżdżają na kolonie organizowane przez szkołę.
Jak odnajdują się w szkole? Z całą pewnością przychodzą do niej z radością.
Nasze dziecko na pytanie, czy lubi swoją szkołę z entuzjazmem odpowiada: KOCHAM!