Nasza Szkoła poza klasycznymi zajęciami wychowania fizycznego posiada bogatą ofertę zajęć ponadprogramowych:

nauka łlywania

NAUKA PŁYWANIA:

Nauka pływania – na 5 etapach zaawansowania.
1 poziom – nauka pływania
2 poziom – nauka i doskonalenie pływania
3 poziom – doskonalenie techniki pływania
4 i 5 poziom – trening sportowy i doskonalenie techniki pływania

tenis ziemny

TENIS ZIEMNY:

dyscyplina sportowa której uczymy na własnych kortach. Swoje umiejętności prezentujemy na zawodach i turniejach.

taniec

TANIEC:

są to zajęcia niezwykle twórcze i wykorzystują bogaty wachlarz gimnastyki, form fitnessu i różnych stylów tanecznych. Na zajęciach opracowujemy choreografię i układy taneczne. Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy wiekowe.

fitness

FITNESS:

zajęcia dla starszych uczniów. Lekcje prowadzone są na stepach i wykorzystują bogato wyposażony sprzęt szkoły. Podczas zajęć poza tanecznymi formami ruchu pracujemy również na piłkach, ciężarkach, taśmach itp.

zajęcia

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE:

zajęcia w formie treningów sportowych z podwyższonym naciskiem na umiejętności techniczne. Podczas lekcji realizujemy szeroki zakres zajęć ogólnorozwojowych, gier zespołowych, gimnastyki.

narciarstwo

NARCIARSTWO:

wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu uczymy i doskonalimy technikę jazdy na nartach, zarówno w kraju jak i za granicą. Organizujemy wyjazdy narciarskie jednodniowe jak i dłuższe obozy.

RAJDY ROWEROWE:

dla miłośników dwóch kółek organizujemy ciekawe wycieczki o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Często łączymy turystykę rowerową z innymi formami ruchu ( np. wspinaczka, rajdy górskie itp.)

KAJAKARSTWO:

tradycją w naszej szkole są spływy kajakowe. Każdego roku jeździmy na spływy jedno i kilku dniowe. Spływy połączone są z rekreacyjnymi formami ruchu. Na takich wyjazdach uczniowie mają często do czynienia ze strzelaniem z łuku, tyrolką, parkiem linowym, tańcem , piłką nożną a także turystyką rowerową.

imprezy biegowe

IMPREZY BIEGOWE:

zawody biegowe mające na celu kształtowanie zdrowego ducha rywalizacji.

SZKOLNA ŚWIETLICA SPORTOWA:

dla dzieci kochających ruch jest to alternatywa zwykłej świetlicy. Na zajęciach dzieci uczestniczą w grach i zabawach sportowych.

letnie kolonie

LETNIE KOLONIE O CHARAKTERZE SPORTOWYM:

podczas naszych wakacyjnych wyjazdów tworzymy zajęcia profilowane o charakterze sportowym. Na takich wyjazdach szlifujemy taniec, trenujemy piłkę nożną i piłkę ręczną. Często też doskonalimy pływanie na akwenach zamkniętych.

RYWALIZACJA „AKTYWNE BANANKI”:

Grupa uczniów kochających sport utworzyła rywalizację polegającą na wykorzystywaniu urządzeń mobilnych. Celem tej aktywności jest zarażanie młodych ludzi sportem poza godzinami lekcyjnymi wykorzystując telefon. Rywalizacja często jest inspiracją do aktywnego weekendu z całą rodziną.

Nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli wychowania fizycznego posiadających tytuły i uprawnienia instruktorskie jak i trenerskie zdobyte na najbardziej prestiżowych uczelniach.