mgr Jadwiga Bogacz
Wychowanie Fizyczne

W „Naszej Szkole” jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą. Pełnię również funkcję instruktora pływania i instruktora tanecznych form gimnastycznych.

W Sądzie Rejonowym w Gliwicach jestem kuratorem i pracuje z młodzieżą oraz rodzinami w kryzysie. Od 14 lat czynnie się aktywizuje jako instruktor Rekreacji Ruchowej Fitness i współczesnych form gimnastyki tanecznej. Swoje wykształcenie zdobyłam na dwóch uczelniach. Pierwszy dyplom na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach uzyskując tytuł Pedagoga Animacji Społecznej i Kulturalnej. Na Akademii Wychowania Fizycznego uzyskałam kwalifikacje nauczyciela wychowania fizycznego i wcześniej wspomnianego fitnessu jak i tańca. Poza sportem i podróżami to psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa są moją pasją. Wszelkie umiejętności z zakresu wykształcenia pedagogicznego na bieżąco szlifuję pod skrzydłami swoich autorytetów z Sądu Rejonowego w Gliwicach. Kompetencje z zakresu kultury fizycznej i fitnessu poparte są licznymi certyfikatami z konwencji i szkoleń oraz legitymacjami (Rookie of Europe; Choreography Body & Soul, Reebok, Gazeta Wyborcza-Opiekun Tańca Nowoczesnego, 5 Fitness Level Coaching Sport itp.) W latach studenckich reprezentowałam AZS UŚ jako pływaczka przynosząc liczne sukcesy uczelni. Uzyskałam międzynarodowy certyfikat animacji ruchowej scenicznej. Po godzinach pracy czynnie aktywizuje ruchowo swoje dwie córeczki.

Połączenie mojego wykształcenia pozwoliło spełniać mi się w tym o czym zawsze  marzyłam. To poprzez sport staram się wychowywać, naprawiać, uczyć i upiększać. Praca z dziećmi to dla mnie misja. To one są naszym największym skarbem a przygotowanie ich do współczesnego świata to dla nauczyciela i rodzica największe życiowe wyzwanie. Uważam, że życie bywa maratonem zarówno psychicznym jak i fizycznym więc należy mieć do niego formę. Wtedy i jedno i drugie jest po prostu udane!!!!

mgr Beata Wrońska
Wychowanie Fizyczne - Świetlica Sportowa