mgr  inż. Iwona Kowalska
mgr inż. Iwona Kowalska
Pedagog / Nauczyciel wspomagający

Jestem pedagogiem specjalnym oraz matematykiem. Ukończyłam studia magisterskie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku matematyka stosowana oraz studia podyplomowe na kierunkach: tyflopedagogika, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, terapia pedagogiczna, wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym zespołem Aspergera.

Od ponad 10 lat staram się zgłębić temat zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży. Praca z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi jest moją pasją, a indywidualność i niepowtarzalność każdego podopiecznego daje możliwość ciągłego uczenia się i doskonalenia.

Interesuję się psychologią, neurodydaktyką, grafiką komputerową. Lubię czytać i tańczyć (nie równocześnie 🙂 ). Kocham zwierzęta. Jestem posiadaczką psa i kota. W wolnych chwilach uprawiam nordic walking.

mgr Katarzyna Mertas
Bibliotekarz