# # Znajdz nas na:

Aktualności

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNAGO
24.11.2017

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 grudnia o godz. 9:00 w "Naszej Szkole". Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami :-)

 
 
  


więcej

Zobacz wszystkie aktualności »
2 3 5

Nasi Pedagodzy

Nasi Pegadodzy

DYREKTOR SZKOŁY


JĘZYK POLSKI

mgr Dorota Pillich

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu logopedii oraz zarządzania oświatą. Uczę w „Naszej Szkole” już 13 rok. W międzyczasie pracowałam jako logopeda w przedszkolu oraz w centrum fizjoterapii z osobami, które doznały urazu mowy. Od 7 lat pełnię funkcję dyrektora Szkół Społecznych Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego. Kocham wędrówki górskimi szlakami w towarzystwie sprawdzonych przyjaciół. Niezależnie od pory roku, dnia i pogody zawsze jestem gotowa wyruszyć w drogę. Cenię sobie wyjazdy zarówno te bliskie, jak i dalekie. Z moich wypraw przywożę zawsze mnóstwo zdjęć. Od kilku lat jestem zafascynowana muzyką fado i marzę, żeby posłuchać jej na żywo w Lizbonie. Uwielbiam książki i …czekoladę! 

WICEDYREKTOR SZKOŁY / PREZES ZARZĄDU
 


EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
mgr Katarzyna Zimkowska - klasa 3

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu. Ukończyłam również Podyplomowe Studia Coachingu. Zawód jakiego się podjęłam jest moją największą pasją. Będąc nauczycielem przekazuję uczniom wiedzę, ale jeszcze więcej uczę się od nich. Dzieci są wspaniałe i dostarczają wielu powodów do radości. Staram się kształtować młodego człowieka i pomóc mu tworzyć własną przyszłość. Na co dzień pokazuję uczniom, że warto mieć pasje i warto się im poświęcać. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować ze swoim narzeczonym i psem Dolarem, fotografować, czytać książki i jeździć na rowerze. Największą miłością są wędrówki po Tatrach, smak rozpływającej się w ustach czekolady i moment, gdy siada się na szczycie, by przemyśleć wiele rzeczy, które się życiu zrobiło i wiele takich, które jeszcze możemy zrobić.
Od roku 2011 pełnię funkcję Prezesa Zarządu Zabrzańskiego Towarzystwa Szkolnego oraz Wicedyrektora Szkoły. 


EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
mgr Justyna Bartosiewicz - klasa 2

Moja „przygoda” ze Społeczną Szkołą Podstawową „Nasza Szkoła” trwa 17 lat (z dwuletnią przerwą na urlop wychowawczy). Tak się dobrze składa, że swoją pasję połączyłam z zawodem nauczyciela. Mam wspaniałą czteroosobową rodzinę i psa Gucia. Lubię jazdę na rowerze, nartach oraz spacery po górskich szlakach. W wolnych chwilach dużą przyjemność sprawia mi czytanie książek.
 EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Magdalena Jałowiecka - klasa 1

Jestem absolwentką Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu po kierunku Edukacja Przedszkolna i Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna. Moją pasją jest muzyka, dlatego ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia na wydziale wokalnym. Ponadto śpiewam w zespole nauczycielskim Laetitia Cantus oraz w Chórze Akademickim Politechniki Śląskiej, a także w zespole Faux Pas, którego jestem współzałożycielem. Lubię stawiać przed sobą wyzwania, dlatego podjęłam studia na Politechnice Śląskiej na kierunku logistyka. W wolnym czasie wędruje po górach, uczestniczę w spływach kajakowych, czytam książki. Od 6 lat jestem czynnym instruktorem ZHP. W pracy z dziećmi i młodzieżą zwracam uwagę na zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie i samodzielność w działaniu.
 

 

 

EDUKACJA PRZEDSZKOLNA
mgr Marzena Cichoracka, kl. 0


Jestem absolwentką Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Bogdana Jańskiego, gdzie ukończyłam studia podyplomowe  z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapii pedagogicznej. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie ogromnym wyzwaniem oraz pasją. Bardzo lubię pomagać dzieciom, uczyć a także wychowywać, ponieważ dzieci to „ fundament” naszej przyszłości trzeba o nie dbać i pielęgnować w każdym możliwym aspekcie. Uważam, że nie sztuką dla nauczyciela jest ocena jaką wystawi lecz to czego nauczy i co pozostanie w każdym młodym człowieku. Interesuje się psychiatrią oraz psychologią, uwielbiam słuchać muzyki, jest to dla mnie czas wyciszenia i analizy. Swój wolny czas spędzam jeżdżąc konno, podróżując oraz kocham przebywać wśród zwierząt, zwłaszcza z moim psem Brunem. Pracuję również w Ośrodku wychowawczym dla młodzieży oraz pełnie funkcję kuratora ds. nieletnich i rodziny.
 
JĘZYK POLSKI/HISTORIA
mgr Joanna Stojewska

Wykształcenie: Studium Nauczycielskie (nauczanie początkowe),Uniwersytet Śląski (filologia polska), Uniwersytet Opolski - historia. Pracuję 26 lat, z czego większość w „Naszej Szkole". Moje zainteresowania to:czytanie, czytanie..do tego podróże - bliskie i dalekie: tak samo miłe do Katowic, Krakowa, na Równicę czy do Bergen. Wszystkie fascynujące!Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego, coś wspaniałego przeżyć. Ulubionym celem podróży jest (zawsze)Paryż. Niestety, „za jeden uśmiech" tam się nie dojedzie, więc przeważnie wakacje spędzam w Srebrnej Górze. Gorąco polecam! Czyste powietrze, piękne widoki, parę innych atrakcji również. Kiedyś można mnie było określić jako kinomankę, ale teraz mi trochę przeszło. Za to nie przeszło mi czytanie. Z dużym zapałem czytam nowe książki, z sentymentem powracam do już poznanych, ulubionych. Jedną z nich jest "Księga z San Michele" Axela Munthe. Ulubiony kolor - chyba brązowo-rudy. Ulubione lody - wiśniowe i malaga. Nie lubię (ba, nie toleruję) głupoty. W żadnej postaci. A lubię jesień i się uśmiechać. ;)
HISTORIA/ WOS/ WDŻ
mgr Barbara Mertas - Mikołajec

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku historia. W 2003 roku na tej uczelni ukończyłam studia podyplomowe z zakresu edukacji obywatelskiej i wychowania do życia w rodzinie a w 2007 studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. W 2012 ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pozyskiwania i administrowania środkami EFS na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W 2013 roku zdobyłam kolejne kwalifikacje kończąc studia z zakresu resocjalizacji i socjoterapii w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. W szkole społecznej pracuję od 1994 roku jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. W latach 2003-2006 byłam jej dyrektorem. Praca w szkole jest dla mnie prawdziwą przyjemnością, a sukcesy uczniów największą satysfakcją.  W 2014 roku otrzymałam nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze. Interesuję się wszelkimi nowościami w zakresie nauki, historią, filozofią. Uwielbiam spędzać czas w gronie rodzinnym, podróżować i słuchać muzyki.

JĘZYK POLSKI / ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
mgr Anna Dermont - Brandys

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam też studia podyplomowe z zakresu historii. Jednak za najcenniejsze uważam studia podyplomowe Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu, które pozwoliły mi rozwinąć swą pasję. Obecnie uczestniczę w Kursie Mistrzowskim w PWST we Wrocławiu i wciąż odkrywam niezbadane tajniki teatru. Swą pasją i zamiłowaniem do sztuki staram się dzielić z uczniami.
W „Naszej Szkole” prowadzę zajęcia teatralne z młodzieżą gimnazjalną, a  praca nad spektaklem jest dla nas wszystkich niezwykłą przygodą. To wspaniała podróż, gdzie pierwszy krok to zaledwie twórczy zamysł spektaklu, a ostatni to uroczysta premiera. Oprócz talentów aktorskich staram się dbać również o talenty literackie uczniów. Od jedenastu lat organizuję Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów na Śląsku. Efektem i podsumowaniem konkursu są wydawane corocznie tomiki Antologii Poezji Dziecięcej, których uczniowie „Naszej Szkoły” są laureatami. Interesuje mnie również taniec i choreografia, dlatego co roku biorę udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu. Często również żegluję ze względu na pasję mojego męża i moich dwóch córek, ale najlepiej czuję się na suchym lądzie. Zupełnie niedawno odkryłam wielką radość z posiadania psa, a do naszej rodziny dołączył alaskan Volver, który wyciąga nas na długie spacery.
MATEMATYKA
mgr inż. Magdalena Dzierzęga

Jestem absolwentką Wydziału Matematyczno – Fizycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończyłam  również studia podyplomowe z zakresu nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Mój zawód jest jednocześnie moją pasją i pewnym wyzwaniem. Daje możliwość kształtowania młodych ludzi od najmłodszych lat. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałam  pracować  z dziećmi. Zaczęłam  pracę zawodową jeszcze na studiach, jeżdżąc na kolonie  jako wychowawca i przekazując moim podopiecznym  swoje pomysły i uśmiech .
Prywatnie jestem niepoprawną romantyczką.  Uwielbiam też zaszyć się w kuchni i wyczarować coś słodkiego dla swoich bliskich. W wolnym czasie chodzę na zajęcia sportowe, lubię sport (szczególnie siatkówkę), oraz długie spacery, najlepiej brzegiem morza. 


MATEMATYKA
mgr inż. Sylwia Smolik


Jestem absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach wydziału Mechanicznego -Technologicznego oraz na tej samej uczelni ukończyłam studia podyplomowe z matematyki. Pracuję w zawodzie 37 lat. Uwielbiam swoja pracę i swoich uczniów. Przez 27 lat pracowałam w Technikum Mechanicznym, ostatnie 10 lat w gimnazjum i obecnie w  szkole podstawowej Nasza Szkoła .
Swoje przemyślenia dotyczące problemów wychowawczych młodzieży  i ich sposobów rozwiązywania , doczekały się publikacji w czasopismach takich jak "Rodzina i Szkoła" oraz katolickiego miesięcznika "Wychowawca".
Jestem energiczną ,pogodną i pełną optymizmu osobą. Uwielbiam pracę z ludźmi. Jako dziecko i nastolatkę uczono mnie gry na fortepianie. Prywatnie jestem żoną, matką i babcią oraz posiadaczką uroczego psa rasy West o imieniu Figa. Czas wypełniam sobie nauką języka niemieckiego i zajęciami w klubie fitnessu oraz wieloma innymi pomysłami takimi jak projektowanie i wdrażanie modowych nowinek nie tylko do  swojej szafy. Nie cierpię na nudę. Podobno dobrze gotuję. Chyba jak każdy lubię podróże.
Pozdrawiam

MATEMATYKA
mgr inż. Andrzej Pasek

Nauczyciel matematyki 25- letnie doświadczenie zawodowe. Egzaminator egzaminu maturalnego. Uczestnik 25 sesji egzaminacyjnych wg. nowej formuły egzaminu. Przewodniczący zespołu egzaminatorów na poziomie rozszerzonym. Wyróżniany nagrodą Kuratora Oświaty, wielokrotnie nagrodą Prezydenta Miasta. Animator rozwoju szkolnictwa zawodowego. Promotor powiązań oświaty zawodowej z przemysłem. Wieloletni przewodniczący Zabrzańskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Placówek Oświatowych. Przedsiębiorca zajmujący się przygotowaniem uczniów do egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z matematyki.

Żonaty. Ojciec dwójki dorosłych dzieci będących w przeszłości absolwentami "Naszej Szkoły". Wierny kibic zabrzańskiego sportu. Miłośnik gór szczególnie "naszego" Beskidu Śląskiego.INFORMATYKA/TECHNIKA
mgr inż. Dawid Tuchalski

Z wykształcenia jestem nauczycielem informatyki , zajęć technicznych i przedmiotów zawodowych  w zakresie mechaniki i inżynierii materiałowej. W przeszłości ukończyłem kursy z zakresu grafiki komputerowej i systemów zarządzania treścią CMS. W " Naszej Szkole" pracuje od września 2013 roku, ucząc głównie Informatyki. Przekazywanie swojej wiedzy innym, a zwłaszcza  młodemu człowiekowi, który lubi spędzać czas przy komputerze, sprawia mi ogromną satysfakcję. Mam wspaniałą rodzinę – żonę Olgę, syna Adasia i pieska - maltańczyka "Rico". Moje hobby , oczywiście wykluczając świat komputerów to głównie sport i podróże. Moją drugą miłością oprócz rodziny jest klub piłkarski Fc Barcelona.Nie lubię nudy, jesiennych wieczorów i owoców morza. 

JĘZYK ANGIELSKI
mgr Michał Molendowski

Wiecznie mlody. Kryzys wieku średniego omija mnie wielkim łukiem. Jezyka angielskiego w Naszej Szkole uczę od ponad 15 lat i od ponad 15 lat moi uczniowie ucza mnie rzeczy dobrych i ciekawych. Wzajemnie poznajemy czym jest szacunek , zaufanie i usmiech na co dzień. Nie lubię sie nudzić dlatego wolne chwile wypełnia mi podróżowanie i sport.

JĘZYK ANGIELSKI
mgr Joanna Słowińska

Miłośniczka kawy i zamiłowana podróżniczka. Od 2005 roku – nauczycielka języka angielskiego. 
Ukończyłam studia na wydziale Filologii Angielskiej, uzyskując tytuł magistra. 
Pasją do języka zaraziłam się mieszkając w Anglii i postanowiłam ją rozwijać po to, by zawsze móc poznawać i komunikować się z ludźmi z całego świata. Obecnie staram się zarażać uczniów swoją pasją do angielskiego. Z chęcią przekazuję im swoją wiedzę i staram się by każde zajęcia były połączeniem przyjemnego z pożytecznym. 

Ulubione powiedzenie: Daj człowiekowi rybę, a nakarmisz go na cały dzień; naucz go łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie. 


JĘZYK ANGIELSKI
mgr Olga Dołbniak

Jestem absolwentką filologii angielskiej na UŚ i zarządzania na AE. Pracuję jako nauczyciel i lektor języka angielskiego od ponad 3 lat. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze i wspinam się na górskie szczyty. W zimie uciekam na narty.


JĘZYK ANGIELSKI
mgr Aleksandra Horzela - Chrost

Angielskiego uczę od 7 lat (pracowałam  z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych i średnich, studentami, dorosłymi i seniorami) i uwielbiam to, co robięJZarażanie innych, szczególnie dzieci, miłością do języka i obserwowanie ich postępów dają mi dużą satysfakcje.
Czas wolny spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Chętnie chodzę na basen, jeżdżę na rowerze, gram w gry planszowe, chodzę na koncerty  i…odwiedzam kawiarnie. W zimie od nudy ratują mnie książki i wypady na snowboard. Kocham podróże i marzę o spędzeniu kilku miesięcy w Ameryce Południowej i Łacińskiej- stąd moja fascynacja językiem hiszpańskim, którego uczę się od kilku lat. Plany na przyszłość? Oprócz wspomnianej podróży- opanowanie języka włoskiego :)

 

 

 

JĘZYK ANGIELSKI
mgr Izabela Bober 


JĘZYK NIEMIECKI
mgr Katarzyna Słysz

W 2010 roku ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Śląskim. Posiadam kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Swoją przygodę z nauczaniem języka niemieckiego rozpoczęłam od prowadzenia zajęć w przedszkolu i szkole dla dorosłych. Moimi uczniami są obecnie zarówno ci najmłodsi (przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej), jak i gimnazjaliści oraz licealiści.

Moje największe zainteresowania to gra w siatkówkę, taniec oraz podróże. Od niedługiego czasu jestem szczęśliwą mężatką.

 

 

 


JĘZYK NIEMIECKI
mgr Katarzyna Mrozek - Minkina

Nauczyciel języka niemieckiego, oligofrenopedagog, nauczyciel plastyki i terapeuta zajęciowy. Pracuję w zawodzie nauczyciela od 7 lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gliwicach.
Od 10 lat śpiewam w Akademickim Chórze Politechniki Śląskiej. Śpiew to moja największa pasja od 9 roku życia.
W czasie wolnym chodzę na długie spacery z moją labradorką - Nutką, albo zajmuję się rękodziełem artystycznym robiąc kartki na różne okazje.

JĘZYK NIEMIECKI
dr Ewa Mazurkiewicz


Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Śląskim, z którym jestem związana jako wykładowca od 20 lat. Interesuję się kulturą i literaturą Austrii i Szwajcarii. Wolne chwile staram się spędzać z rodziną w górach Beskidu Wyspowego, tam - z dala od miasta - wypoczywam najchętniej. Lubię gotować i jeździć na nartach.

RELIGIA
mgr Paweł Jaworek

Jestem absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Studia teologiczne o specjalności katechetyczno – pastoralnej ukończyłem w czerwcu 2013 roku. Tego samego roku, dokładnie w listopadzie, rozpocząłem katechizację dzieci i młodzieży w „ Naszej Szkole”. Moim celem i priorytetem jest ukazanie współczesnej młodzieży prawdziwego oblicza wiary chrześcijańskiej, która bardzo często zostaje zniekształcona we współczesnym społeczeństwie – zwłaszcza za sprawą mediów. Młodzi ludzie powinni  mieć świadomość, że wiara musi iść w parze z racjonalnością, dzięki czemu rozumiemy, iż nie ma sprzeczności pomiędzy nauką a wiarą – co dzisiaj, niestety, jest mało uświadamiane młodym pokoleniom.
Oprócz teologii interesuję się także przyrodą, zwierzętami      i rolnictwem, to jest moja „druga działka” :-) No i, niestety, niezbyt dobrze wychodzę na zdjęciach.


GEOGRAFIA
mgr Rozwita SulewskaAbsolwentka Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczyciel geografii od 26 lat a z Naszą Szkołą związana od 2004 roku.Wykonując zawód nauczyciela geografii chciałabym wzbudzić w uczniach pasje do poznawania świata. Prywatnie jestem przeszczęśliwą babcią pięcioletniej wnuczki Wiktorii. Mam wiele zainteresowań,jednym z nich jest mój ogród który z każdym rokiem się zmienia i pięknieje - jest moim prywatnym azylem.Od wielu lat zajmuję się  rękodziełem i florystyką. Hobby to choć czasochłonne przynosi mi wiele satysfakcji. Lubię podróże a największe moje marzenie to wyjazd na Wyspy Galapagos i Antarktydę. Z prawie każdej podróży przywożę okazy  skał i skamieniałości do mojej prywatnej kolekcji.BIOLOGIA/PRZYRODA
mgr Elżbieta Mazurek - Nowak

Nauczyciel przyrody i biologii. Ze szkołą jestem związana od 2003 roku. Jestem absolwentką biologii Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłam  również Studia Podyplomowe z zakresu nauczania Przyrody oraz Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu z zakresu Żywienia człowieka w profilaktyce zdrowotnej. Praca w szkole daje mi wiele satysfakcji i jest tym co zawsze chciałam robić. 

Na co dzień lubię spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Staram się być dobrą mamą i żoną. Bardzo lubię zwierzęta zwłaszcza moją koteczkę Bafi :)

CHEMIA
mgr Anna Foltyn - Simka 

Absolwentka chemii na Uniwersytecie Śląskim. Moim celem jest pokazanie uczniom, że chemia jest wokół nich i nie trzeba poszukiwać skomplikowanych odczynników a wystarczy czasami ocet, proszek do pieczenia czy sok z buraków i już można wyczarować kosmiczne bańki.

Szkoła inspiruje mnie do ciągłego rozwoju, dlatego uczestniczę w programach i kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej, rozpoczęłam również studia podyplomowe z kryminalistyki.

W przerwach w pracy mama, wielbicielka dobrego jedzenia i miłośniczka skandynawskiego designu.

 WYCHOWANI FIZYCZNE
mgr Jadwiga Bogacz

W „Naszej Szkole” jestem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą klasy I gimnazjum. Pełnię również funkcję instruktora pływania i instruktora tanecznych form gimnastycznych.

W Sądzie Rejonowym w Gliwicach jestem kuratorem i pracuje z młodzieżą oraz rodzinami w kryzysie. Od 14 lat czynnie się aktywizuje jako instruktor Rekreacji Ruchowej Fitness i współczesnych form gimnastyki tanecznej. Swoje wykształcenie zdobyłam na dwóch uczelniach. Pierwszy dyplom na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach uzyskując tytuł Pedagoga Animacji Społecznej i Kulturalnej. Na Akademii Wychowania Fizycznego uzyskałam kwalifikacje nauczyciela wychowania fizycznego i wcześniej wspomnianego fitnessu jak i tańca. Poza sportem i podróżami to psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa są moją pasją. Wszelkie umiejętności z zakresu wykształcenia pedagogicznego na bieżąco szlifuję pod skrzydłami swoich autorytetów z Sądu Rejonowego w Gliwicach. Kompetencje z zakresu kultury fizycznej i fitnessu poparte są licznymi certyfikatami z konwencji i szkoleń oraz legitymacjami( AWF,Rookie of Europe; Choreography Body & Soul, Reebok. Gazeta Wyborcza-Opiekun Tańca Nowoczesnego ,5 Fitness Lewel Coaching Sport itp)W latach studenckich reprezentowałam AZS UŚ jako pływaczka przynosząc liczne sukcesy uczelni.Uzyskałam międzynarodowy certyfikat animacji ruchowej scenicznej.Po godzinach pracy czynnie aktywizuje ruchowo swoje dwie córeczki.

Połączenie mojego wykształcenia pozwoliło spełniać mi się w tym o czym zawsze  marzyłam. To poprzez sport staram się wychowywać, naprawiać, uczyć i upiększać.Praca z dziećmi to dla mnie misja. To one są naszym największym skarbem a przygotowanie ich do współczesnego świata to dla nauczyciela i rodzica największe życiowe wyzwanie. Uważam, że życie bywa maratonem zarówno psychicznym jak i fizycznym więc należy mieć do niego formę.Wtedy i jedno i drugie jest po prostu udane!!!!
WYCHOWANIE FIZYCZNE
mgr Marek Piłatek

WYCHOWANIE FIZYCZNE - ŚWIETLICA SPORTOWA
mgr Beata Wrońska

Jestem po Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Mam liczne uprawnienia jako:
-instruktor współczesnych form muzyczno-ruchowych,
-instruktor siatkówki,
-instruktor judo.
Interesuję się wieloma dziedzinami życia. Ukończyłam m.in. studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz studium zawodowe z przysposobienia obronnego na AWF-ie w Katowicach.
Mimo napiętego kalendarium sportowego zawsze znajduję czas na dobrą książkę i pozytywne kino oraz obcowanie z przyrodą.
Zawodowo i życiowo pasjonuję się sportem. W każdym roku kalendarzowym nie ma weekendu w którym nie startowałabym w biegach, triathlonie, zawodach rowerowych bądź pokrewnych dyscyplinach sportowych. Każdorazowo osiągam sukcesy w postaci miejsca na podium.

PEDAGOG SZKOLNY / LOGOPEDA
mgr Magdalena Leksowska

Jestem absolwentką obecnej Akademii Pedagogicznej im. Jan Długosza (Terapia pedagogiczna) oraz Uniwersytetu Śląskiego (Logpedia).

Mam przyjemnośc pracować z całkiem młodym człowiekiem poprzez młodzież aż do wieku mocno zaawansowanego.

Enerię do pracy czerpię z dziecięcieo uśmiechu i dobrego słowa...

Prywatnie jestem niereformowaną mamą 2 synów i wciąż starającą się partnerką.

 ...a oto prze­pis na początek dob­re­go dnia:

1 pełne nadziei Ser­ce, 3 szklan­ki po­zytyw­ne­go nas­ta­wienia, paczka proszku o naz­wie zwol­nij, spo­ra szczyp­ta uśmie­chu i kil­ka kro­pel ot­wartości na dru­giego człowieka... piec w różowym piekarniku

 

 

BIBLIOTEKARZ
mgr Katarzyna Mertas
Mój wyuczony zawód to Technik Odzieży czyli krótko mówiąc- krawiec. Jestem absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Kulturoznawstwo ze specjalizacją Teoria i historia kultury. Ukończyłam studia podyplomowe  w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach w zakresie przygotowania pedagogicznego do nauki Wiedzy
o kulturze. Kwalifikacje do pracy w bibliotece zdobyłam na kursie dla nauczycieli bibliotekarzy w Instytucie Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach. Posiadam także dokumenty uprawniające mnie do bycia opiekunką w żłobkach i klubach malucha.      Od  32 lat jestem członkiem Związku Harcerstwa Polskiego, od kilkunastu lat w stopniu harcmistrzyni. Zwiedziłam z plecakiem  już spory kawałek Polski, przesiedziałam niejedną noc przy harcerskim ognisku. Myślę, że ta pasja nie mija tak szybko, wraz z mężem działamy obecnie w Hufcu ZHP Zabrze.
     Prywatnie mam męża i dwoje dzieci. Kocham zwierzaki małe i duże, mamy koty i psa. I dobrze, że po naszych ulicach nie chadzają bezdomne słonie, bo pewnie któryś z nich zamieszkałby u mnie.  W „ Naszej Szkole” jestem od tego roku 2013, podobnie jak moja córka.
Parafrazując: Królestwo za jabłka…. i czekoladę!

TENIS
instruktror Grzegorz Bogus
 

Instruktor tenisa ziemnego. Były zawodnik Górnika Zabrze. Jako trener pracuję od 2002 roku. Ze swoimi wychowankami oprócz licznych sukcesów indywidualnych (Mistrzostwa Śląska, medale Mistrzostw Polski) doprowadziłem drużyny klubowe do medali drużynowych Polski. Ostatnio współpracuję z KS "Sport- Med" (złoty medal 2010, brązowy 2011).
Prywatnie jestem fanem ostrych brzmień rockowych. W wolnym czasie lubię zaprzyjaźnić się z kontrowersyjnymi lekturami Zechariana Sitchina i Ericha von Danikena. Lubię również dobra kuchnię, zarówno od strony degustacji, jak i gotowania.

Grzegorz Bogus jest laureatem XXIX plebiscytu "Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej" w kategorii Trener 2010  (5 miejsce)BASEN 
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
NARCIARSTWO


mgr Bartłomiej Urbańczyk
Jestem założycielem Balans Sport&Fun, jako zapalony sportowiec już od najmłodszych lat pasjonowałem się narciarstwem alpejskim oraz pływaniem. Z obydwu dyscyplin posiadam uprawnienia instruktorskie. Jestem także nauczycielem wychowania fizycznego, wieloletnim opiekunem i wychowawcą kolonijnym. Praca zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą przysparza mi najwięcej satysfakcji. Wolny czas spędzam w gronie rodziny i przyjaciół, grając w siatkówkę, paintball, uprawiając wspinaczkę oraz wszystko, co związane z aktywnym i zdrowym trybem życia! Czuje się niepoprawnym optymistą, idącym przez życie z uśmiechem na twarzy.

MUZYKA
mgr Piotr Setkowicz

Piotr Setkowicz-absolwent wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Moją wielką pasją jest gitara zarówno klasyczna jak i elektryczna, staram się tą pasję przekazywać uczniom. Gram także na instrumentach klawiszowych. Moje podstawowe zainteresowania to oczywiście muzyka, głównie blues i jazz. Oprócz muzyki interesuje mnie literatura chrześćjańska. Czas wolny spędzam najczęściej z żoną i trójką dzieci. Lubimy razem gdzieś wyruszyć na łono przyrody by naładować życiowe akumulatory. Co do muzyki, to jestem zwolennikiem teorii "życie jest za krótkie by słuchać tylko dobrej muzyki, trzeba słuchać tylko BARDZO DOBREJ MUZYKI".PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI I GOSPODARCZYSEKRETARZ 
IZABELA DELIKATPANI IRENKAPAN HENIO


undicom.pl
strony www zabrze
created by