# # Znajdz nas na:

Czym jest Szkoła Społeczna?

Czym jest Szkoła Społeczna?SZKOŁA SPOŁECZNA – jest jedną z niepublicznych form organizacyjno-prawnych jednostek oświatowych, w której rolę
założyciela pełni towarzystwo oświatowe a proces zarządzania placówką jest uspołeczniony przede wszystkim poprzez
pogłębione zaangażowanie rodziców.

Wysokość czesnego ustala stowarzyszenie prowadzące szkołę.
Towarzystwo nie czerpie zysków, a wszystkie zarobione pieniądze wydawane są na realizację celów statutowych szkoły.
Dotychczas dzięki inicjatywie rodziców szkoła została zaopatrzona w: dwie tablice interaktywne, telewizory, meble do klas, obudowy na kaloryfery a także przeprowadzono szereg prac takich jak : malowanie klas, wymiana okien i oświetlenia w klasach.

Nasza Szkoła ma niezwykle serdeczny i rodzinny klimat. Odczuwają to zarówno nasi uczniowie, jak i rodzice. Zależy nam na pozytywnej współpracy z rodzicami uczniów ponieważ daje to szansę na lepsze poznanie ich dzieci oraz skuteczniejsze oddziaływanie zarówno wychowawcze jak i edukacyjne. Pamiętajmy, że rodzic i nauczyciel są dla dziecka pierwszymi autorytetami - dlatego ich współpraca pozwala na pozytywne kształtowanie młodego człowieka i zapobieganie problemom w najważniejszych momentach życia.

Stawiając na współpracę, lepsze poznanie się, integrację rodziców ze środowiskiem szkolnym oranizujemy w naszym szkolnym ogrodzie różnego rodzaju festyny i pikniki, na które serdecznie zapraszamy.

undicom.pl
strony www zabrze